Pielgrzymki rowerowe


Idź do treści

Jasna Góra

Kronika > Rok 2015


Tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę 2015 w dniach 22 - 26 sierpnia 2015 r. poprowadzona nową trasą zgromadziła 135 pielgrzymów. Zawieźliśmy także 45 powierzonych nam intencji.

Wyruszyliśmy z parafii św. Łukasza Ewangelisty na warszawskich Jelonkach w święto Matki Bożej Królowej Świata, aby dotrzeć na Jasną Górę w święto Matki Boskiej Częstochowskiej.

Ojcem duchownym pielgrzymki był - jak w wielu ubiegłych latach - ks. Konrad Zawłocki.

Wędrując przed wizerunek Jasnogórskiej Pani towarzyszyły nam słowa Apelu Jasnogórskiego
"JESTEM PRZY TOBIE, PAMIĘTAM, CZUWAM".
Wioząc własne i innych intencje m.in. dziękowaliśmy za peregrynację kopii ikony MB Częstochowskiej w Archidiecezji Warszawskiej.

Zapraszamy także do odwiedzenia dedykowanej strony: http://warszawskarowerowa.pl/


Na nowej trasie modliliśmy się m.in. w Sanktuarium Matki Boskiej Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie, Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie, Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach, Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach, Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej, Matki Bożej Mstowskiej Miłosierdzia, Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce.

ZAPROSZENIE


Bardzo gorąco i serdecznie zapraszam na rowerową pielgrzymkę z Warszawy na Jasną Górę w dniach 22 - 26 sierpnia br.

Prawdę mówiąc, kiedy pod koniec czerwca br. podejmowałem decyzję o nowym terminie pielgrzymki rowerowej, była jasna i oficjalna informacja, że w tym roku oraz prawdopodobnie w przyszłym, pielgrzymki rowerowej w terminie 11-15 sierpnia nie będzie.

W zaistniałej sytuacji nowy termin pielgrzymki pojawił się jako alternatywa także dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć we wcześniejszych pielgrzymkach. Jednocześnie do włączenia się w działania organizacyjne zostały zaproszone osoby, które w ubiegłych latach czynnie wspierały rozwój naszej pielgrzymkowej wspólnoty.

Pielgrzymka ta jest formą rekolekcji w drodze. Chcemy zmierzać do Sanktuarium Jasnogórskiego z osobistymi intencjami, a szczególnie z wdzięcznością za Nawiedzenie Królowej Polski w kopii Jasnogórskiego Wizerunku w Archidiecezji Warszawskiej, którego doświadczyliśmy w naszych parafiach i rodzinach.

Do uczestnictwa w naszym pielgrzymowaniu na rowerach zapraszam wszystkich chętnych z Warszawy i okolic. Szczególnie do współpracy duszpasterskiej pragnę zaprosić kapłanów, kleryków, siostry i braci zakonnych, osoby grające i śpiewające oraz wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób mogliby i chcieliby posługiwać swoimi umiejętnościami i talentami.

Do zobaczenia w drodze do naszej Matki.

Szczęść Boże
ks. Konrad Zawłocki

Strona główna | Aktualności | Spotkania | Plany | Kronika | Galeria | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego