Pielgrzymki rowerowe


Idź do treści

Mazowiecka-św.Jakuba-2

Kronika > Rok 2017

Na kolejnym odcinku - 50 km z Modlina do Wyszogrodu - dominują drogi gruntowe i malownicze wąwozy.
W przepiękną pogodę (w pierwszą sobotę) 1 kwietnia 2017 roku powtórzyliśmy niejako odcinek przejechany na jesieni 2016 r. Pielgrzymkę zakończyliśmy Mszą św. z Modlitwą Fatimską w kościele pw. Świętej Trójcy w Wyszogrodzie.
Droga Świętego Jakuba (patrona pielgrzymów oraz Hiszpanii i Portugalii) tym odcinkiem trasy niejako wprowadziła nas w cykl innych pielgrzymek - pierwszych sobót miesiąca z MB Fatimską, z okacji 100-lecia Objawień Fatimskich (więcej - kliknij).

Ostatnią część Mazowieckiej Drogi Świętego Jakuba przemierzyliśmy w dniach 22 i 23 lipca 2017 roku. Pierwszego dnia (w sobotę) rozpoczęliśmy w Wyszogrodzie. Po blisko 50 km trasie dotarliśmy do kościoła św. Jakuba w Płocku-Imielnicy. Stamtąd do kościoła MB Fatimskiej oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku. To był kolejny etap, który pozwolił nam dostrzec szczególne prowadzenie w promieniach Miłosierdzia Bożego, gdyż w sierpniu 2016 pielgrzymując przez Maryję do Jezusa - przez Jasną Górę do Łagiewnik, rozważaliśmy fragmenty Dzienniczka św. Siostry Faustyny. Lektura ta miała nam towarzyszyć do kolejnej corocznej sierpniowej pielgrzymki na Jasną Górę. Gościna u Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku i wspólna Eucharystia w 22 dniu miesiąca, w dniu uroczystym ustanowionym na pamiątkę pierwszego objawienia się Jezusa, w którym poprosił Siotrę Faustynę o namalowanie obrazu, była tego wyrazem i dopełnieniem.

Drugi dzień (niedziela) powitał nas nocnym deszczem. Po porannej Eucharystii niebo przetarło się i pomimo otaczających nas potężnych chmur, większość drogi słońce mocno nas opalało.
Spadły na nas jedynie krople wody święconej przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Dobrzyniu nad Wisłą - dojechaliśmy na coroczne święcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa - również patrona pielgrzymów. W tym miejscu kończy się Mazowiecka Droga św. Jakuba. Świętych Obcowanie ...

Dalej powędrowaliśmy do Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy parafii pw. Marki Bożej Fatimskiej we Włocławku.
W roku 2017 przypada 33 rocznica męczeńskiej śmierci naszego wyjątkowego kapłana. Bł. ks. Jerzy dołączył się do grona naszych opiekunów - potężne chmury burzowe nas nie dopadły. Odcinek ten wchodzi w skłąd połączenie Mazowieckiej Drogi św. Jakuba z Piastowską Drogą św. Jakuba. Dzień zakończyliśmy, gdy na licznikach przekroczyliśmy 60 km.

Przebieg trasy - rok 2016.

Strona główna | Aktualności | Spotkania | Plany | Kronika | Galeria | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego