Pielgrzymki rowerowe


Idź do treści

Otwock

Kronika > Rok 2015


W sobotę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, czyli 11 kwietnia 2015 r. odbyliśmy pielgrzymkową wędrówkę do parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku, aby wypraszać pokój oraz Miłosierdzie dla nas i całego świata.

O godz. 8.00 Ks. Konrad Zawłocki sprawował Eucharystię w intencji pielgrzymki w parafii przy Górczewskiej 176 w Warszawie pw. św. Łukasza Ewangelisty, który jak głosi legenda jest autorem obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. O 9.30 zostaliśmy pobłogosławieni przez Proboszcza Ks. Prałata Henryka Bartuszka w parafii przy ul. Grójeckiej 38 pw. św. Jakuba Apostoła - patrona pielgrzymów. Z parafią św. Jakuba i kościołem wiąże się postać św. Faustyny, która postanowiwszy wstąpić do zakonu, przyjechała do Warszawy i trafiła do pierwszego zauważonego z dworca kościoła. Był to kościół Niepokalanego Poczęcia, a księdzem, który według jej wizji miał ją pokierować dalej był proboszcz parafii, Jakub Dąbrowski. Wydarzenie to jest upamiętnione tablicą wiszącą w kościele. Następnie zatrzymaliśmy się przy kościele Wszystkich Świętych przy Placu Grzybowskim przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II - niestrudzonego pielgrzyma głoszącemu całemu światu orędzie Miłosierdzia Bożego przekazane przez Jezusa Chrystusa św. siostrze Faustynie. Dzięki życzliwości Proboszcza Ks. Marcina Ożoga miłe chwile odpoczynku spędziliśmy na terenie parafii pw. Dobrego Pasterza w Miedzeszynie.
U celu pielgrzymki, w sanktuarium
Miłosierdzia Bożego w Otwocku, zostaliśmy powitani przez ks. Włodzimierza Serżysko - rezydent parafii i jednocześnie wieloletniego opiekuna duchowego Pieszej Pielgrzymki Warszawsko-Praskiej Rodzin na Jasną Górę, który pobłogosławił nas relikwiami św. siostry Faustyny Kowalskiej, a następnie sprawował dla nas sakrament pokuty i Eucharystii. Dziękczynieniem była odmówiona wspólnie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Trasa wyniosła 38 km.

Strona główna | Aktualności | Spotkania | Plany | Kronika | Galeria | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego